2021 Unnis & Haralds Trophy Results

The 2021 Unnis & Haralds Trophy was held from September 10 through September 12 in Oslo, Norway.

Senior All-Around Results

Rank Athlete Club VT UB BB FX AA
1 Selma Halvorsen Oslo Turnforening 12.000 12.500 12.500 11.600 48.600
2 Edel Fosse Oslo Turnforening 12.750 10.200 12.600 12.550 48.100
3 Marie Rønbeck Oslo Turnforening 13.000 10.400 11.900 12.000 47.300
Mali Neurauter Oslo Turnforening 11.700 11.300 12.750 11.550 47.300
5 Selma Karlsen Oslo Turnforening 12.600 9.850 11.900 11.700 46.050
6 Oneda Reci Molde Turnforening 12.300 8.700 11.150 11.050 43.200
7 Erika Uran Molde Turnforening 12.400 9.700 9.350 11.000 42.450
8 Emilie Kristensen Siddis Trim og Turnforening 12.100 7.600 10.150 10.700 40.550
9 Emma Kongshaug Kristiansunds Turnforening 11.400 7.150 7.150 10.050 35.750
10 Mari Kanter Holmen Tropp og Turn 12.050 —— 12.500 —— 24.550
11 Serina Kvaestad Holmen Tropp og Turn —— —— 10.200 12.150 22.350
12 Amanda Grusd Holmen Tropp og Turn —— —— 11.200 10.000 21.200
13 Lykke-May Kvammen Nøtterøy Turnforening —— —— 11.850 —— 11.850
14 Maria Tronrud Oslo Turnforening —— —— 11.800 —— 11.800
15 Guro Nevland Siddis Trim og Turnforening —— 9.450 —— —— 9.450
16 Anna Aune Kristiansunds Turnforening —— 6.250 —— —— 6.250

Senior Vault Final Results

Rank Athlete Club D E ND Total Average
1 Selma Halvorsen Oslo Turnforening 3.9 8.650 12.550 12.525
3.7 8.800 12.500
2 Oneda Reci Molde Turnforening 3.7 8.400 12.100 11.925
3.0 8.750 11.750
3 Selma Karlsen Oslo Turnforening 4.0 7.450 -0.3 11.150 11.900
3.5 9.150 12.650

Senior Bars Final Results

Rank Athlete Club D E ND Total
1 Selma Halvorsen Oslo Turnforening 4.4 7.700 12.100
2 Marie Rønbeck Oslo Turnforening 4.1 7.050 11.150
3 Mali Neurauter Oslo Turnforening 4.3 6.100 10.400
4 Erika Uran Molde Turnforening 2.6 7.400 10.000
5 Edel Fosse Oslo Turnforening 2.9 6.300 9.200
6 Selma Karlsen Oslo Turnforening 3.9 5.000 8.900

Senior Beam Final Results

Rank Athlete Club D E ND Total
1 Marie Rønbeck Oslo Turnforening 5.0 8.000 13.000
2 Mali Neurauter Oslo Turnforening 4.7 7.500 12.200
3 Edel Fosse Oslo Turnforening 4.6 7.400 12.000
4 Selma Karlsen Oslo Turnforening 4.3 7.450 11.750
5 Selma Halvorsen Oslo Turnforening 4.1 7.050 11.150
6 Mari Kanter Holmen Tropp og Turn 4.7 6.300 11.000

Senior Floor Final Results

Rank Athlete Club D E ND Total
1 Marie Rønbeck Oslo Turnforening 4.8 8.050 12.850
2 Mali Neurauter Oslo Turnforening 4.3 8.000 12.300
3 Selma Halvorsen Oslo Turnforening 4.1 7.800 11.900
4 Edel Fosse Oslo Turnforening 4.5 7.600 -0.3 11.800
5 Selma Karlsen Oslo Turnforening 4.0 7.750 11.750
6 Serina Kvaestad Holmen Tropp og Turn 4.1 7.650 11.750

Junior All-Around Results

Rank Athlete Club VT UB BB FX AA
1 Keisha Lockert Oslo Turnforening 12.400 10.450 12.000 11.300 46.150
2 Amalie Dalene Nedre Glomma 12.500 10.650 10.750 11.850 45.750
3 Madelen Leitner Oslo Turnforening 12.350 9.950 11.700 10.350 44.350
4 Tomine Gadderud Oslo Turnforening 11.750 9.200 11.800 11.200 43.950
5 Aurora Arnesen Nedre Glomma 12.250 9.100 11.300 10.650 43.300
6 Anniken Olsen Sotra Sportsklubb 11.900 9.900 9.500 10.900 42.200
7 Nora Dalene Nedre Glomma 11.350 9.400 10.700 10.350 41.800
8 Frida Silseth Molde Turnforening 11.750 8.500 10.500 10.650 41.400
9 Aja-Fatou Marenah Moss Turnforening 12.400 7.350 10.300 11.300 41.350
Gabrielle Bergem Oslo Turnforening 11.350 9.050 10.150 10.800 41.350
11 Emily Andenaes Oslo Turnforening 11.100 9.200 10.350 10.400 41.050
12 Kristine Hammerø Aalesunds Turnforening 12.200 7.900 10.000 10.650 40.750
13 Mali Wikeland Molde Turnforening 11.250 8.600 10.000 10.800 40.650
14 Fillipa Mollan Siddis Trim og Turnforening 12.300 6.400 10.850 11.000 40.550
15 Vår Varhaugvik Molde Turnforening 11.350 8.150 10.100 10.450 40.050
16 Karoline Søberg Trondhjems Turnforening 11.350 7.650 9.450 11.350 39.800
17 Tiril Molnes Aalesunds Turnforening 11.850 6.850 10.000 11.050 39.750
18 Live Berge Trondhjems Turnforening 10.850 7.200 10.250 10.750 39.050
Hedvig Tørneng Siddis Trim og Turnforening 11.850 7.400 9.600 10.200 39.050
20 Annika Bjerkan Trondhjems Turnforening 11.450 8.550 8.150 10.500 38.650
21 Mathilde Raekken Holmen Tropp og Turn 10.800 7.600 10.050 10.050 38.500
22 Ingeborg Steindal Tromsø Turnforening 11.350 6.950 9.800 9.950 38.050
23 Lina Jenset Molde Turnforening 11.500 6.850 8.900 10.750 38.000
24 Erika Tolaas Aalesunds Turnforening 11.400 6.650 9.150 10.750 37.950
25 Maria Haraune Tromsø Turnforening 11.850 6.950 8.400 10.250 37.450
26 Sara Vik Tomrefjord IL Turn 10.450 7.900 8.800 9.500 36.650
27 Maia Eide Moss Turnforening 10.800 7.250 8.550 10.000 36.600
28 Siri Golmen Kristiansunds Turnforening 11.450 6.100 8.300 10.100 35.950
29 Henricke Farstad Molde Turnforening 10.950 7.050 8.350 9.550 35.900
30 Tuva Holter Moss Turnforening 11.000 4.850 10.050 9.850 35.750
31 Mathilde Kristensen Kristiansunds Turnforening 11.650 5.200 8.500 10.050 35.400
32 Tilde Myrene Nedre Glomma 11.400 3.350 9.300 10.200 34.250
33 Tuva Eide Moss Turnforening 9.800 5.900 8.350 9.550 33.600
34 Emilie Larsen Kristiansunds Turnforening 11.200 5.950 7.500 8.750 33.400
35 Maria Gjertsen Tønsberg Turnforening 10.300 7.100 6.550 8.950 32.900
36 Maya Nordby Holmen Tropp og Turn 10.900 —— 8.050 9.150 28.100
37 Marthe Wiggen Moss Turnforening —— 6.000 9.650 10.350 26.000
38 Cecilia Espelien Holmen Tropp og Turn 11.000 —— 10.050 —— 21.050
39 Anna Vik Oslo Turnforening —— —— 10.050 —— 10.050
40 Scarlett Rennesund Oslo Turnforening —— 9.700 —— —— 9.700
Olivia Bergem Oslo Turnforening —— 9.700 —— —— 9.700
42 Thea Vassdal Molde Turnforening —— 9.450 —— —— 9.450
43 Eina Bredeli Molde Turnforening —— 8.350 —— —— 8.350

Junior Vault Final Results

Rank Athlete Club D E ND Total Average
1 Keisha Lockert Oslo Turnforening 3.7 9.100 12.800 12.675
3.5 9.050 12.550
2 Amalie Dalene Nedre Glomma 3.7 8.450 12.150 12.475
4.1 8.700 12.800
3 Fillipa Mollan Siddis Trim og Turnforening 3.7 8.700 12.400 12.300
3.5 8.700 12.200
4 Kristine Hammerø Aalesunds Turnforening 3.7 8.650 -0.1 12.250 12.100
3.5 8.450 11.950
5 Madelen Leitner Oslo Turnforening 3.5 8.500 12.000 11.975
3.3 8.650 11.950
6 Aurora Arnesen Nedre Glomma 3.7 8.300 -0.1 12.000 11.850
3.5 8.300 11.700

Junior Bars Final Results

Rank Athlete Club D E ND Total
1 Amalie Dalene Nedre Glomma 2.9 7.850 10.750
2 Keisha Lockert Oslo Turnforening 2.6 7.550 10.150
3 Anniken Olsen Sotra Sportsklubb 2.3 7.750 10.050
4 Scarlett Rennesund Oslo Turnforening 1.8 8.100 9.900
5 Madelen Leitner Oslo Turnforening 1.8 7.550 9.350
Olivia Bergem Oslo Turnforening 1.1 7.250 9.350

Junior Beam Final Results

Rank Athlete Club D E ND Total
1 Keisha Lockert Oslo Turnforening 4.5 8.000 12.500
2 Madelen Leitner Oslo Turnforening 4.5 7.200 11.700
3 Tomine Gadderud Oslo Turnforening 4.3 7.200 11.500
4 Amalie Dalene Nedre Glomma 4.4 6.950 11.350
5 Fillipa Mollan Siddis Trim og Turnforening 3.7 6.350 10.050
Aurora Arnesen Nedre Glomma 3.7 6.350 10.050

Junior Floor Final Results

Rank Athlete Club D E ND Total
1 Keisha Lockert Oslo Turnforening 3.9 7.650 11.550
Amalie Dalene Nedre Glomma 4.3 7.350 -0.1 11.550
3 Tomine Gadderud Oslo Turnforening 4.1 7.150 -0.2 11.050
4 Karoline Søberg Trondhjems Turnforening 4.1 6.750 10.850
5 Aja-Fatou Marenah Moss Turnforening 3.1 7.650 10.750
6 Tiril Molnes Aalesunds Turnforening 3.5 6.400 9.900

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s